HEMEN REZERVASYON YAP
29
May, 2024
30
May, 2024
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
Yetişkin
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
Çocuk

Blog

Karaburun’da Gezilecek Yerler

Karaburun’da Gezilecek Yerler

Karaburun’un antik çağlardan beri içinde yer aldığı coğrafya, günümüze zengin bir tarihi ve kültürel miras bırakmıştır.

Doğanın yeşiline saklanıp, denizin maviliğinde kaybolmak istiyorsanız Karaburun tam da aradığınız adres.
Karaburun Gezilecek Yerler Doğanın en güzel, en canlı renklerine ev sahipliği yapan bir coğrafyaya sahip olan Karaburun’da, Gerek Prehistorik çağdan beri yerleşim vardır. Doğal yapısı, zengin tarihi ve kültürel mirası, yeşili, mavisi, sakinliği, tertemiz havası ve mahalle kültürünün devam ettiği sokakları ile mıknatıs gibi çeker sizi burası. Doğanın yeşiline saklanıp, denizin maviliğinde kaybolmak istiyorsanız Karaburun tam da aradığınız adres.
Plajlar: İzmir Karaburun’da birbirinden güzel plajlar ve koylar yer alır. Bunlardan bazılarına karayolu ile bazılarına ise teknelerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu cennet köşede iki adet mavi bayrakla taçlandırılmış plajda vardır. Kuyucak ve Akvaryum. Merkezden uzaklaştıkça sakinleşen, fakat bir o kadar da gizemli hale gelen Dolungaz, Akçakilise, Kumbükü, İğdealtı, Büyükkent, Eşendere ve Yeniliman plajlarını gezi listenize eklemenizi öneririz.

Karaburun Yarımadası: Güzelliği ile nefes kesen ve Türkiye’nin en büyük yarımadası olan Karaburun Yarımadası, İzmir Körfezi’nin girişinde yer alır. Burası çok eski bir yerleşim yeridir ve eski çağlarda Mimas olarak adlandırılmıştır. Yunanlar, Romalılar, Persler, Bizanslar gibi birçok medeniyet burada hüküm sürmüştür. Yapılan arkeolojik kazılar sırasında bölgede taş el baltaları ve ilkel çanak çömlekler gün yüzüne çıkmıştır. Hem tarihi bir gezi alanı hem de doğal güzellikleri ile birçok turistin yıl boyunca ziyaret ettiği bir noktadır Karaburun.

Peynirini Mağarası: İzmir Karaburun bölgesindeki dikkat çeken yerlerden biridir 229 metre uzunluğunda ve 108 metre derinliğinde olan Peynirini Mağarası. Civa Madeni mevkiinde bulunur, çok büyük galerilere sahiptir ve içerisinde yarasalar yaşamaktadır. Bu ilginç mağarayı Karaburun gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Ayşe Kadın Cami: Tarihin gölgesindeki, yüzyıllara meydan okuyan Ayşe Kadın Cami, bölgedeki sık ziyaret edilen yerlerden biridir. İzmir’in Mordoğan’da 700 yıl önce Ayşe Kadın isimli bir kızın vasiyeti üzerine annesi tarafından Türkiye’de bir eşi olmayan modeli Kabe’den getirilen bir camii yaptırılmıştır. Doğanın en güzel, en canlı renklerine ev sahipliği yapan Mordoğan’ın sümbülü, nergisi ve zeytini genç kız tarafından çeyizine işlenmiştir. Ahşap doğrama ve minberi küçük parçalardan geçmeli olarak yapılmıştır. Her köşesi buram buram tarih kokan caminin içinde 450 sene önce ahşaptan yapılma iki buçuk metre boyundaki saat günümüzde de çalışır vaziyettedir.

Karaburun Yapılacak Şeyler – İzmir’in turizmini yaz sezonu boyunca hareketli bölgelerinden biri olan Karaburun, uzun tatiller için tercih edilen noktalar arasındadır.
Karaburun Apartları – İzmir’in Karaburun Yarımadası’nda yer alan ilçe tam bir sayfiye kenti. Tatil için gelenler ise konaklamada Karaburun apart otelleri kategorisinde yer alan apartları öncelikli olarak tercih ediyor.
Karaburun Otelleri – İzmir Körfezi’nin batısındaki büyük yarımadada bulunan Karaburun, eski çağlarda “Rüzgârlı Mimas” olarak anılırdı…
Karaburun Butik Otelleri – Sakinlik, huzur, tarih ve doğa… Tüm bunlar Karaburun’da sizleri bekliyor olacak…
Karaburun Pansiyonları – Karaburun, doğası, toprağı, tarihi ve eşsiz plajları ile İzmir’in son yıllarda keşfedilen tatil beldelerindendir.
Karaburun Uçak Bileti – Karaburun uçak bileti ve Karaburun ucuz uçak biletlerini bulabileceğiniz, Karaburun uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabileceğiniz sayfa.
Karaburun Hava Durumu – Karaburun için 5 günlük hava durumu bilgilerini sayfamızdan inceleyerek, tatilinizi en doğru zamanda planlayabilirsiniz.

Karaburun Hakkında

Karaburun Otelleri
Karaburun Yapılacak Şeyler
Karaburun Apartları
Karaburun Butik Otelleri
Karaburun Pansiyonları
Karaburun Mekanları
Karaburun Gezilecek Yerler
Karaburun Uçak Bileti
Karaburun Haritası
Karaburun Yol Tarifi
Karaburun Hava Durumu
Yakınındaki Yerler

Karaburun Merkez Gezi Rehberi
Fener Burnu Gezi Rehberi
Mordoğan Gezi Rehberi
Küçükbahçe Köyü Gezi Rehberi
Foça Gezi Rehberi
Balıklıova Gezi Rehberi
Ildırı Gezi Rehberi
Yeni Foça Gezi Rehberi
Paşalimanı Gezi Rehberi
Yıldızburnu Gezi Rehberi

Taş Avlu

Taş Avlu Boutique Hotel. Izmir, Karaburun'da harika deniz manzaralı lüks butik otelimizde konaklamanın keyfini yaşa

Peki Siz Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  29
  May, 2024
  30
  May, 2024
  Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
  Yetişkin
  Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
  Çocuk